کلیه اجناس  اختصاصی فروشگاه مانند لامپها در مجموعه انبردست تولید می گردد و این تولید بر حسب سفارش مشتری ها انجام می پذیرد لیکن زمان تولید این لامپهاحد اقل 10 روز می باشد  لطفا درخواست انجام زودهنگام سفارشها را نفرمایید

شکل ظاهری بعضی از لامپها  به دلیل تحریم بودن کشور عزیزمان ممکن است تغییرکند اما در نوع تابشو قدرت انها خللی به وجود نخواهد امد

برند به نام پروتکو ایتالیا در طیف مدل های درب ریلی جک الکترومکانیکی را وارد بازار کرده است که مناسب برای محیط های مسکونی میباشد که قابلیت جابجایی 800 کیلوگرم درب و 8 متر طول را دارد . موتور درب کشویی PROTECO MOVER 8 را می توان در قدرت موتور بی رغیب دانست چرا که شرکت های زیادی موتور جک ریلی با این قدرت در سیستم الکترومکانیک تولید نمی کنند و مهمتر این که در زمان مقایسه قیمت این جک کشویی ، هزینه خرید موور 8 بسیار پاین تر بوده و برای مشتری مقرون به صرفه تر است . محصولات درباتوماتیک پروتکو ایتالیا را می توان نمونه موفقی از واردات درب اتوماتیک ریلی ازایتالیا دانست . قدرت بالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب دلیل موفقیت این محصول می باشد.راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران:

راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران: در این مطلب گروه صنعتی پارت پانیک نصب و راه اندازی موتور درب ریلی سیماران را تشریح می کند. این آموزش شامل مدل های جک پارکینگ فراز سیماران 800/ جک پارکینگ فراز سیماران 1000/ جک پارکینگ فراز سیماران 1200/ جک پارکینگ فراز سیماران 1500 می باشد.

راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران
راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران

راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران:

چگونه یک جک ریلی مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب درب اتوماتیک ریلی باید به نکات زیر توجه کنید:

1- وزن درب

2- تعداد تردد روزانه

3- سرعت حرکت درب

4- و در نهایت انتخاب بر حسب سلیقه مشتری

انواع موتورهای ریلی سیماران:

  • مدل FARAZ H سیماران (جک ریلی سیماران مدل فراز H):

FARAZ H800

FARAZ H1200

FARAZ H1800

• مدل MOVER 8 (جک ریلی سیماران مدل موور)

 

مزایای درب ریلی اتوماتیک:

• قابلیت استفاده در مکان‌های پرتردد. 

• دارای موتوری قدرتمند در شرایط مختلف تا حد 550W و کنترل درهایی تا وزن 1500kg برحسب نوع موتور 

• دارای ورودی کنترل توسط سوئیچ‌های اتوماتیک محدودکننده حرکت 

• مجهز به نمایشگر 7 Segment  جهت نمایش پارامترها و پیام‌های مرکز کنترل. 

• دارای قابلیت استفاده به‌صورت تمام‌اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با برنامه‌ریزی 

• امکان استفاده از ۹۹ دکمه ریموت جهت افزایش ریموتها

• امکان معرفی هر یک از دکمه‌های ریموت به‌صورت معمولی و پیاده‌رو و STOP. 

• دارای امکان زمان‌بندی تمام پارامترهای کارکردی و تنظیم آن‌ها به مقدار دلخواه. 

• دارای ورودی کنترل ایمنی فتوسلهای الکترونیکی.

مشخصات فنی جک ریلی سیماران:

مشخصاتFARAZ800HFARAZ1200HFARAZ1800HMOVER6
تغذیه230AC~50hz230AC~50hz230AC~50hz230AC~50hz
قدرت موتور400W500W550W350W
حداکثر جریان مصرفی 2.5 A3 A3.4 A2 A
محدودیت دمای کار (سانتی گراد)-35_+80-35_+80-35_+80-35_+80
حداکثر وزن قابل تحمل درب 800 KG1200 K1500 KG800 KG

 معرفی موتورهای جک ریلی پارکینگی سیماران:

این مجموعه درب بازکن شامل یک موتور قدرتمند با گیربکسی کم‌صدا می‌باشد.

راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران
راهنمای نصب موتور جک ریلی سیماران

امکانات جانبی:

پائین موتور نوع MIH یک سوئیچ چرخان خلاص کن وجود دارد (مطابق شکل زیر) که هنگام قطع برق یا بروز مشکلی در سیستم که باعث از کار افتادن آن شود. می‌توان با چرخاندن سوئیچ، به‌طرف Men و بیرون کشیدن دریچه آن گیربکس را خلاص کرده و به‌صورت دستی درب را باز و بسته نمود.

بدیهی است درصورتی‌که دریچه بسته شود و سوئیچ چرخان به‌طرف Close چرخیده شود موتور، اجازه هیچ‌گونه حرکتی را به‌صورت دستی به درب نمی‌دهند.

 این امکان روی موتور نوع P توسط یک آچار مخصوص ۶ پر ایجاد می‌شود.

نصب و راه اندازی موتور های ریلی

 

متعلقات درب اتوماتیک ریلی سیماران:

1- یک عدد موتور به همراه آچار خلاص کن (FARAZ H)

2- تکیه گاه ( پلیت ) موتور به همراه پیچ های آن

تکیه‌گاه جک‌های مدل FARAZM/ P / H در سه نوع پلیت می‌باشد که به‌وسیله پیچ همراه به موتور بسته می‌شود. سپس پلیت به‌وسیله پیچ و یا جوشکاری (بسته به مکان موردنظر) در جای خود محکم می‌شود.

3- دو عدد ریموت کنترل

دو عدد ریموت کنترل سه دکمه‌ای که پس از شناسانده شدن به مرکز، جهت فرمان دادن به‌صورت رادیویی از راه دور مورداستفاده قرار می‌گیرند. هر دکمه ریموت به‌طور دلخواه قابل‌برنامه‌ریزی به‌صورت ذیل می‌باشد:

 الف ) معمولی                                   ب) پیاده‌رو                                          ج) STOP 

4- یک عدد خازن راه انداز 16 میکروفاراد

هر موتور دارای یک خازن AC می‌باشد که جهت راه‌اندازی موتور مورداستفاده قرار می‌گیرد. 

5- یک جفت چشم الکترونیک به همراه پیچ و رول پلاک

چشم‌های الکترونیک‌جهت تشخیص موانع متحرکی که ممکن است در حین کارکرد موتور بین درب‌ها قرار گیرند، بکار می‌روند، که نوع عکس‌العمل موتور بستگی به نوع بستن اتصالات چشم‌ها دارد، که دو مد باز و بسته می‌تواند باشد. چشم فرستنده TX و چشم گیرنده  RX نام دارد که RX دارای کنتاکت باز می‌باشد.

6- یک ست ریل فلزی

ریل‌ها به‌صورت ۱ متری می‌باشند که جمعاً طول یک ست به چهار متر می‌رسد. همراه ریل‌ها تعدادی پیچ مخصوص و یراق‌آلات جهت نصب آن‌ها بر روی می‌باشد.

7- یک عدد لامپ چشمک زن

لامپ چشمک‌زن جهت آگاهی کاربران از فعال یا غیرفعال بودن سیستم از داخل یا خارج ساختمان بکار می‌رود. این لامپ معمولاً روی چهارچوب درب نصب می‌گردد تا از دو طرف قابل‌دیدن باشد. نوع دیگر لامپ چشمک‌زن دارای آنتن می‌باشد (نصب اختیاری)، که جهت افزایش برد ریموتھا مورداستفاده قرار می‌گیرد. 

مراحل مونتاژ آنتن بر روی چراغ در شکل زیر کاملاً نمایش داده شده.

آموزش نصب موتور درب ریلی سیماران:

• نصب مکانیکی:

در ابتدای امر چند بار با دست در را باز و بسته نمائید و از باز و بسته شدن روان در مطمئن شوید، در غیر این صورت با گریس کاری و صافکاری در و از بین بردن گیرهای احتمالی، در را روان کنید. (اگر روان‌سازی ممکن نیست از نصب جک خودداری کنید) 

دقت داشته باشید در هنگام حرکت در، در نباید نوسان زیادی به بیرون و داخل داشته باشد و باید در کل طول مسیر حرکتی در یک خط صاف حرکت کند. (حداکثر ۲ میلی‌متر) در غیر این صورت خطر خارج شدن از ریل در طول مسیر حرکت وجود دارد. 

1- نصب ریل ها:

برای زدن ریل‌ها ابتدا محل آن را مشخص کنید. (می‌توانید ریل‌ها را هم پائین در و یا بالای در نصب کنید ولی تا حد امکان پائین در نصب کنید، تا جهت سرویس موتور دچار مشکلی نشوید) به‌طورمعمول ریل باید به‌صورتی نصب شود که لبه صاف آن در بالا و لبه دندانه‌دار آن سمت پائین (زمین) قرار گیرد. (چون همواره وزن در رو به زمین است) سپس محل نصب ریل‌ها را در بالا یا پائین در، تعيين و صافکاری می‌کنیم. سپس با بستن پیچ و مهره‌های ریل روی آن قبل از نصب و درست در وسط سوراخ‌های بیضی ریل‌ها، آن‌ها را یکی‌یکی و به‌صورت کاملاً تراز روی در گذاشته و پیچ‌ها را از طرف قطر بیشتر به در جوش می‌دهیم. دقت کنید که ریل‌های کنار هم درست در یک راستا و کاملاً، تراز قرار گیرند.

2- نصب موتور و براکت آن:

الف – درب های راست باز شو:

ب – درب های چپ باز شو

سپس سعی کنید براکت را در همان ارتفاع ثابت کنید و براکت را روی صفحه‌ای فلزی در زیر آن جوش بدهید و در نهایت برای محکم‌کاری صفحه زیر براکت و قوطی‌های احتمالی زیر آن سعی کنید همه را با جوشکاری به هم و به چهارچوب درب و احتمالاً با بتون‌ریزی کف زمین آن را محکم کنید. بدیهی است محکم‌کاری براکت موتور از مهم‌ترین قسمت‌های نصب می‌باشد چرا که تمام قدرت دورانی موتور را تحمل می‌کند.

مراحل نهایی نصب جک ریلی سیماران:

سپس سیم برق و سیم‌های فتوسلها را از زیر براکت به بالا و از زیر موتور به داخل هدایت کنید و به مرکز ببندید. حال پس از نصب براکت و محکم‌کاری آن، موتور را به‌صورت کشویی به‌طرف در هل داده و زیر چرخ‌دنده ببرید و موتور را محکم به براکت ببندید و سپس با خلاص کن گیربکس را آزاد کرده و چندین بار رفت‌وآمد درب و خارج نشدن چرخ‌دنده از ریل فلزی را امتحان کنید و درصورتی‌که اشکال خاصی وجود نداشت با تنظیم میکروسوئیچ محدودکننده در ابتدا و انتهای ریل در محل‌های دلخواه STOP بروی ریل فلزی آن‌ها را محکم کنید و پس از سیم بندی که در بخش‌های بعدی توضیح داده شده، موتور را روشن کنید و سپس ريموتها را به مرکز معرفی کنید و منوی پارامترها را به دقت مطالعه و تنظیم کنید و سپس به‌وسیله ريموت کارکرد معمولی و پیاده‌رو و STOP را امتحان کنید که به‌درستی انجام شوند و در صورت نیاز تنظیمات را تصحیح کنید.

نکات نصب درب اتوماتیک سیماران:

1- در صورت امکان یک قطعه فلزی به انتهای کارکرد درب در باز کامل پشت درب به چهارچوب جوش دهید که ایمنی عملکرد را بالا ببرد. 

2- عدم تنظيم مناسب میکروسوئیچ محدودکننده می‌تواند موجب اختلال در کارکرد و کوبش درب به چهارچوب یا از ریل خارج شدن آن گردد. در صورت وصل نکردن میکروسوئیچ محدودکننده باید مقدار n1 به دقت انتخاب شود از کم شروع شده و کم‌کم آن را زیاد کنید. 

٣ – از بکار بردن موتور مناسب برای درب موردنظرتان، توسط جدول مشخصات فنی ارائه شده مطمئن شوید. در غیر این صورت دستگاه از گارانتی خارج و ممکن است به موتور گیربکس موتور، درب و حتی اشخاص آسیب جدی وارد گردد. 

۴- تأکید می‌شود حتماً سوئیچ‌های محدودکننده باز و بستن را نصب نمائید تا حرکت مطمئن و ایمن درب را منجر شود.

سیم بندی مرکز کنترل جک پارکینگی سیماران:

کنترلر دربازکن‌های ریلی Q60/1 SA

اتصال موتور به مرکز

موتورهای ریلی (FARAZIMPH) دارای سه الی چهار سیم می‌باشد. سیم‌های موتور غالباً دارای رنگ‌هایی به شکل روبرو می‌باشد که باید مطابق شکل با خازن موازی نمود و به ترمینال موتور، در مرکز کنترل متصل شوند.

نحوه سیم بندی میکروسوئیچ محدودکننده (Limit Switch):

این میکرو سوئیچ جهت تعریف حد باز و بسته شدن در بکار می‌رود که مطابق شکل سیم مشترک را به ترمینال ۸ و سيم L. S بستن را به ترمینال ۵ و سیم LS باز کردن را به ترمینال ۶ وصل کنید. 

اگر از سوئیچ محدودکننده استفاده نمی‌کنید باید به‌وسیله ۲ عدد جمپر ترمینال‌های ۵ و ۶ را به ترمینال ۸ متصل کنید.

توجه: سیم چهارم موتور که سیم که سیم زردرنگ است (سیم ارت) جهت محافظت از برق گرفتگی استفاده می‌شود که در صورت نیاز به یکی از کانکتورهای CON12, CON11, CON10 روی برد مرکز Q60/1SA وصل وصل گردد. در کل اگر متوجه شدید موتور خلاف جهتی که باید حرکت می‌کند، کافیست جای سیم‌های سیاه و قهوه‌ای را عوض کنید تا جهت حرکت عوض شود.

اتصال فتوسل ها (چشم‌های الکترونیک) به مرکز کنترل درب ریلی:

فتوسل ها می‌توانند در دو مد بسته و باز سیم بندی شوند، که طرز عملكرد مرکز در این دو مد کمی با هم متفاوت است. در مد باز با هر بار دیدن مانع، توقف در کارکرد به وجود می‌آید ولی در مد بسته این‌طور نیست و در حالت بستن درها، با دیدن مانع بلافاصله درها باز می‌شوند و توقف ندارند. 

توجه: لازم به ذکر است درون چشم‌ها جمپری جهت تغییر تغذیه به 12V یا 24V وجود دارد که باید آن را روی 24V قرار دهید. (مطابق شکل‌های زیر)

 سیم بندی چشم‌ها در مد بسته:

 چنانچه بخواهید در مد بسته سیم بندی را انجام دهید (مطابق شکل زیر)، یک جمپر از ۴ به ۹ کانکتور M2 وصل نمایید:

سیم بندی چشم‌ها در مد باز:

چنانچه بخواهید در مد باز سیم بندی را انجام دهید.

(مطابق شکل زیر) یک جمپر از ۳ به ۹ کانکتور M2 وصل نمایید.

درصورتی‌که نمی‌خواهید چشمی به مدار بسته شود، باید برای مد بسته دو جمپر ۲ به ۸ و همچنین ۴ به ۹، زده شود و برای مد باز باید دو جمپر ۲ به ۹ و ۴ به ۸ زده شود و همچنین در هر دو مد پارامتر P8 باید به‌صورت no ست شود).

 (3-4) طریقه بستن کلید سلکتور و لامپ چشمک‌زن به مرکز

سیم‌های لامپ چشمک‌زن به شماره‌های ۱۱ و ۱۲ و سیم‌های کلید سلکتور به شماره‌های او ۸ کانکتور M2، مطابق شکل زیر وصل می‌گردند (توجه کنید که سیم‌های کلید سلکتور باید به پایه‌های Normally Open که در کنار هم هستند مانند شکل زیر نصب گردد). 

توجه: کلید سلکتور شکل زیر، فقط جهت فرمان به جک در مد دو لنگه‌ای می‌باشد و چنانچه بخواهید از مد تک لنگه‌ای (پیاده‌رو) نیز استفاده کنید باید یک کلید سلکتور را بین شماره‌های ۷ و ۸ سیم بندی نمایید.

نصب و راه اندازی موتور های ریلی

اتصال کلید ایمنی STOP

به عنوان کلید STOP اضطراری – ایمنی می‌توان یک کلید Nomally Close (در حالت معمولی بسته است) بین پایه‌های ۲ و ۸ مطابق شکل زیر وصل نمایید. 

مهم: چنانچه از کلید اضطراری استفاده ننمودید باید حتماً ترمینال‌های ۲ و ۸ را با یک جمپر به یکدیگر متصل کنید.

استفاده از خروجی کنترل رله خارجی

 در مرکز Q60/1 SA یک پایه خروجی در وسط برد تهیه شده که می‌تواند جهت کنترل یک رله خارجی برای کاربردهای متفاوتی از قبیل کنترل لامپ روشنایی پارکینگ و یا…

استفاده کرد. روش بسته شدن رله خارجی توسط این پایه به‌صورت شکل زیر می‌باشد. در حقیقت این پایه بعد از هر سیکل کاری (رفت‌وبرگشت کامل جک‌ها در مد اتوماتیک، یا رفت جک‌ها در مد نیمه اتوماتیک) به مدت ۱۵ ثانیه بعد از اتمام هر سیکل، زمین (منفی) در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

• سیم بندی فتوسل سیماران:

نکته : برای خارج کردن فتوسل ها از مدار، ترمینال 3به 8 و 4به 9 باید به هم متصل شود ( به اصطلاح جمپر شود)، همچنین پارامتر می شود. P8=no

 موتور جک ریلی سیماران
موتور جک ریلی سیماران

• سیم بندی میکروسوئیچ :

نصب و راه اندازی موتور های ریلی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

جک ریلی اتوماتیک پروتکو موور MOVER 8

  • کد محصول: MOVER 8
  • موجودی: در انبار
  • 17,800,000تومان


برچسب ها: جک ریلی اتوماتیک پروتکو موور MOVER 8